Valtice - nádraží

Detail lokality (zobrazit podrobnosti...)
GoogleMaps Control for ASP.NET by Subgurim. http://googlemaps.subgurim.net
Upozornit, že lokalita je špatná (obsahuje nepravdivé údaje, porušuje autorská práva apod.) Upozornìní na lokalitu


GPS souøadnice: 48,7486057825272 / 16,7621326446533
Poèet fotografií: 1

Komentáře(0) (zobrazit podrobnosti...)   Přidat nový komentář


Počet zobrazených fotografií

Valtice - nádraží

Valtice - nádraží
Historické datum: 1952
Budovy ČSD poblíž nádraží
Upřesnění dle jednoho prohlížejícího - Přesněji se jedná o komplex budov ...
 
 

Valtice - nádraží (1952)

Valtice - nádraží

Historické datum: 1952 Rok převzat z razítka nebo datumu sdělení

Vloženo: 27. 3. 2011

Uživatelem: petrivo


Popis:

Budovy ČSD poblíž nádraží
Upřesnění dle jednoho prohlížejícího - Přesněji se jedná o komplex budov střední železniční školy (oficiální název se poněkud měnil a momentálně neumím určit, který název školy platil v roce uvedeném na snímku). Strávil jsem tam 4 roky v letech 1961-1965; v té době se škola jmenovala Střední průmyslová škola železniční ve Valticích.Komentáře(3) (zobrazit podrobnosti...)   Přidat nový komentář
 Ing. Vratislav PETR |  (7. 11. 2013 21:21:11)
Datum

Obrázek je z doby kolem první světové války, kdy budovy sloužily českým drahám v určité době jako škola pro strojvedoucí a jindy jako útulek sirotků po železničních zaměstnancích. Uváděná škola podle předchozího textu byla v uveřejněných budovách otevřena začátkem listopadu 1947 jako Státní dopravní škola, tehdy jediná ve střední Evropě. Ta byla (s jiným názvem) koncem šedesátých let spojena se Střední průmyslovou školou Břeclav a v budovách pokračovalo ve výuce Střední odborné železniční učeliště.

 Josef Palatin  |  (7. 7. 2019 23:30:51)
Titulek u fotografie je zavádějící

Na snímku jsou budovy Střední průmyslové školy železniční (na které jsem měl tu čest v roce 1965 maturovat). Nedaleko areálu školy je železniční zastávka, nikoliv stanice, nebo dokonce 'nádraží', která se v tehdejší době jmenovala Valtice - město.
A dovolím si touto cestou pozdravovat pana Vratislava Petra, jednoho z mála našich vychovatelů, který si pojmenování 'vychovatel' skutečně zasloužil - tak, jako i jeho tatínek Václav, který nás učil, si zasloužil pojmenování 'učitel'.

 Petr Kožnar |  (22. 11. 2020 11:21:05)
SOUŽ Valtice

Je to skutečně tak, budovy na fotografii jsou škola, ta je uprostřed a po pravé a levé straně stojí budovy internátů.Učiliště jsem navštěvoval v letech 1979 - 1983 a neslo název SOUŽ Valtice (Střední odborné učiliště železniční).
Dnes je areálu Hostel Valtice.
Petr KonarVyhledávání
Podle:


Vyhledávání dle vložených fotografií.
  fotografií.
dnech.

Textové vyhledávání v názvu a popisu fotografie.
 


Vyhledávání dle historického data
Od:
Rok
Měsíc
Den
Do:
Rok
Měsíc
DenVyhledání dle vzdálenosti. Zadejte do jaké vzdálenosti se mají vyhledat okolní lokality s fotografiemi. Budou nalezeny lokality s fotografiemi nacházející se v okruhu s poloměrem určeným zadanou vzdáleností.