Lokality


Německé názvy obcí


Jezeřany-Maršovice

Detail lokality (zobrazit podrobnosti...)
GoogleMaps Control for ASP.NET by Subgurim. http://googlemaps.subgurim.net
Upozornit, že lokalita je špatná (obsahuje nepravdivé údaje, porušuje autorská práva apod.) Upozornìní na lokalitu

Obec Jezeřany je moje srdeční záležitost. Žila jsem tam do svých 22 let a snímek s rybníkem a husami si velmi dobře pamatuji, protože býval na návsi, přímo naproti našemu domu. Popis fotografie však není správný - nejedná se o kostel, ale o zvoničku, která je postavena těsně vedle budovy, takže celý objekt jako kostel působí. V budově kdysi bývala mateřská školka, nyní je tato budova krásně zrekonstruovaná a sídlí v ní obecní úřad. Rybník na návsi, který se "jen tak volně rozléval", byl zregulovaný na nádrž, ale i ta byla časem zasypána a dnes je místo upraveno k posezení s dětmi (pískoviště, skluzavka apod.). Na návsi je také vydlážděný parket, kde se každoročně konají tradiční akce - Cyrilometodějská pouť a Václavské hody. Kostel v obci Jezeřany-Maršovice se nachází na jiném místě - stojí u silnice


GPS souøadnice: 49,03196 / 16,431474
Poèet fotografií: 1

Komentáře(0) (zobrazit podrobnosti...)   Přidat nový komentář


Počet zobrazených fotografií

Jezeřany-Maršovice

Jezeřany
Historické datum: 1915
pohled na kostel
 
 

Jezeřany (1915)

Jezeřany

Historické datum: 1915 Rok převzat z razítka nebo datumu sdělení

Vloženo: 8. 4. 2012

Uživatelem: azorek


Popis:

pohled na kostelKomentáře(2) (zobrazit podrobnosti...)   Přidat nový komentář
Komentující je registrovaný uživatel petrivo |  (25. 1. 2015 13:50:49)
Došlo mi mailem

Obec Jezeřany je moje srdeční záležitost. Žila jsem tam do svých 22 let a snímek s rybníkem a husami si velmi dobře pamatuji, protože býval na návsi, přímo naproti našemu domu. Popis fotografie však není správný - nejedná se o kostel, ale o zvoničku, která je postavena těsně vedle budovy, takže celý objekt jako kostel působí. V budově kdysi bývala mateřská školka, nyní je tato budova krásně zrekonstruovaná a sídlí v ní obecní úřad. Rybník na návsi, který se "jen tak volně rozléval", byl zregulovaný na nádrž, ale i ta byla časem zasypána a dnes je místo upraveno k posezení s dětmi (pískoviště, skluzavka apod.). Na návsi je také vydlážděný parket, kde se každoročně konají tradiční akce - Cyrilometodějská pouť a Václavské hody. Kostel v obci Jezeřany-Maršovice se nachází na jiném místě - stojí u silnice.

 petrivo |  (24. 2. 2019 18:50:37)
Došlo mi mailem

Popis fotografie není správný - nejedná se o kostel, ale o zvonici, která je postavena těsně vedle budovy, takže celý objekt působí jako kostel. V budově v 50. letech minulého století bývala mateřská školka, nyní je budova zrekonstruovaná a sídlí v ní obecní úřad.
Rybník na návsi, který se jen tak volně rozléval, byl zregulovaný na hasičskou nádrž, ale i ta byla časem zasypaná a dnes se na tomto místě nachází dětské hřiště. Na návsi je také vydlážděný parket, kde se každoročně konají tradiční akce-Cyrilometodějská pouť a Václavské hody.Vyhledávání
Podle:


Vyhledávání dle vložených fotografií.
  fotografií.
dnech.

Textové vyhledávání v názvu a popisu fotografie.
 


Vyhledávání dle historického data
Od:
Rok
Měsíc
Den
Do:
Rok
Měsíc
DenVyhledání dle vzdálenosti. Zadejte do jaké vzdálenosti se mají vyhledat okolní lokality s fotografiemi. Budou nalezeny lokality s fotografiemi nacházející se v okruhu s poloměrem určeným zadanou vzdáleností.